To nisva midva

Kategorija: Uncategorized

Sofija Ju., 17.4.2023

To nisva midva
To nisva midva. Vir foto: https://www.miszalozba.com/knjige/to-nisva-midva/

Knjigo To nisva midva je napisala pisateljica Neda Alaei.

Zgodba se vrti okrog štirinajstletne Sanne. Sanna obiskuje deseti razred osnovne šole in na zunaj izgleda popolnoma navadna najstnica, a v resnici ni tako. Sanni je namreč umrla mama in njen oče ni zmožen biti oče. Sama mora hoditi v trgovino, kuhati, čistiti ter skrbeti za svojega očeta. V šoli ima probleme s svojo najboljšo prijateljico, ki si je našla drugo najboljšo prijateljico, in to prav  Mitro, punco ki je prišla prejšnje leto na šolo in je totalna važička. Kmalu zatem pride v razred še simpatični sošolec, s katerim se dobro ujame, ker tudi on nima očeta. Novi sošolec jo uči fotografirati s  fotoaparatom, ki ji ga je kupila mama pred smrtjo.

Nekega dne pa Sanna najde očeta v nezavestnem stanju v kopalnici, takoj pokliče reševalce in ko jo vprašajo, če pokličejo mamo, se zlaže, da je ta že na poti. Sanna po tem, ko očeta odpeljejo v bolnico, pusti šolo in ne odgovarja na klice. Čez dva tedna pa k njej prideta dve gospe iz socialne službe. Sanna med obiskom zbeži v bolnišnico, v kateri je njen oče in mu pove, da si želi, da se vrne domov.  Oče ji razloži, da ne more oditi domov, ker potrebuje pomoč. Sanna se sama odpravi domov. Naslednji dan gre v šolo in tam jo učiteljica Trine odpelje k socialnima delavkama, ki se odločita, da bo najbolje, če Sanna nekaj časa preživi pri Trine.

Če ti je zgodba o Sanni zbudila zanimanje, si knjigo izposodi in preberi, kaj se s Sanno dogaja naprej.