Dan: 16. marca, 2020

Nujno varstvo otrok na domu – informacije in poziv prostovoljcem

Spoštovani starši! Spoštovani posamezniki, ki bi bili prostovoljci pri varstvu otrok!

Na spletnih straneh MOL je objavljena informacija o nujnem varstvu za tiste otroke, katerih oba starša opravljata delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah (zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski, policiji …), Varstvo se bo izvajalo na domu otroka ali na domu prostovoljca

Prav tako je objavljen poziv posameznikom, ki izpolnjujejo pogoje in bi opravljali delo prostovoljcev pri varstvu otrok.

Vse informacije v zvezi s tem si lahko preberete na tej povezavi: https://www.ljubljana.si/sl/aktualno/varstvo-otrok-na-domu-prostovoljci/

NUJNO VARSTVO OTROK

Spoštovani starši!

Za otroke, katerih oba starša opravljata delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah (zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski, policiji …), bo organizirano nujno varstvo otrok.

Nujno varstvo učencev se izkazuje s pisno izjavo delodajalca, pri kateremu so starši zaposleni (izjavo pridobita starša). Edini pogoj, da se lahko otrok vključi v nujno varstvo je, da je zdrav, in da ne kaže znakov bolezni.

Če starši izpolnjujete pogoje, lahko svojega otroka prijavite na e-naslov mateja.urbancic-jelovsek@guest.arnes.si in sicer vsaj 24 ur pred potrebo po varstvu.

Prijavi priložite izjavo oz. potrdilo, ki izkazuje upravičenost. Prosimo, da poleg datuma navedete tudi čas prihoda in odhoda.

OBRAZEC:

Učenje na daljavo

Spoštovani starši,

zavedamo se, da smo v izrednih razmerah. Pa vendar želimo, da otroci ohranijo učno kondicijo. Za vas in za nas je to velik izziv. Vsi usklajujemo družino, varstvo, delo in še druge obveznosti. Morda je čas, da otroka navadimo na samostojnost in odgovornost prej. Tudi vzgoja je sedaj na preizkušnji: ali bomo otroka navadili, da je sam doma, da mu zaupamo in ga ustrezno zaposlimo. S pomočjo spletnih učilnic želimo podpreti in ponuditi otrokom šolsko delo. Ne želimo ustvarjati slabe volje. Želimo si, da skupaj v zahtevnih časih ne prekinemo šolskega dela. Potrudimo se, da nam vsaj delno uspe. Verjamem, da bomo zmogli. Prilagam navodila za delo preko spletnih učilnic.

NAVODILA ZA SPLETNE UČILNICE

Vsem nam želim veliko modrosti, razumevanja in predvsem zdravja.

marec 2020