Author Archives: ravnateljica

14. 5. 2024: GOVORILNE URE

14. 5. 2024 bodo v večini oddelkov najprej skupne govorilne ure in potem bo mogoča še individualna govorilna ura.

Razpored:

Ni uradnih ur

V tednu od 29. 4. 2024 do 3. 5. 2024 ni uradnih ur. Hvala za razumevanje.

Dr. Vesna V. Godina: VZGOJA OTROK, NASILJE MED MLADIMI IN ŠE KAJ

9. 4. 2024

bo predavanje v avli II. nadstropja šole

»Vzgoja otrok ni le individualen proces temveč je odvisna od družbe v kateri otroka vzgajamo.
Seznanili se bomo s temeljnimi značilnostmi kako vzgoja in socializacija potekata.
Opredelili bomo razliko med telesnim in funkcionalnim odraščanjem in pojma avtoritete in kazni ter zakaj sta v vzgoji potrebna če želimo, da naš otrok funkcionalno odraste.

Nepričakovanost novih oblik nasilja v šolah je nelogična, saj za tem nasiljem v resnici stojijo družbene prakse in družbeni procesi, ki to nasilje sistematično proizvajajo. To pomeni, da bi izbruhi nasilja morali biti pričakovani, saj so glede na to, kako danes v zahodnih družbah, tudi v Sloveniji, vzgajamo in socializiramo otroke, eden od nujnih, neizogibnih rezultatov današnje vzgoje in socializacije otrok.«

Dr. Vesna V. Godina

Aktualno: priporočamo ogled

“No, saj je bila samo šala. Zdi se mi, da je izključitev takšnega otroka, mojega sina, preveč strog ukrep.” Tako je na grožnje odgovorila mama. In zahtevala, da sina sprejmejo nazaj v šolo. Ker je bila le ‘šala’. Dogodek v garažni hiši na Rudniku: Mladostniki obkolijo policijsko vozilo, ‘najpogumnejši’ med njimi pa si pred policisti sezuje čevelj in si ga obuje nazaj. Medtem se celotno dogajanje preko desetine telefonov prenaša preko svetovnega spleta. Koliko staršev se je pogovorilo s svojimi sinovi? Koliko teh mladih je bilo junakov, ker so se tako ‘pogumno’ zoperstavili avtoriteti? Kaj je narobe z našo družbo? Kaj je narobe z vzgojo, da je v šolah vse več nasilja, nespoštovanja učiteljev, profesorjev, da se le-ti bojijo ne le otrok, ampak staršev? Kaj je narobe z nami, da vsi vemo, kaj otroškim možganom naredijo elektronske naprave, pa jim jih vseeno dajemo v roke že, ko imajo leto ali dve? Kam vse to pelje in predvsem, kaj vse se danes že dogaja v šolah, pa si tega ne priznamo in nočemo videti? Naši gostje: predsednica Združenja ravnateljev in pomočnikov ravnateljev in ravnateljica OŠ Danile Kumar Mojca Mihelič, ravnateljica Vzgojnega zavoda Planina Leonida Zalokar in psiholog dr. Kristjan Muskek Lešnik, docent na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem.

15. februar – mednarodni dan boja proti otroškemu raku

V četrtek, 15. februarja, obeležujemo mednarodni dan boja proti otroškemu raku.

Zlata pentlja simbolizira boj z rakom, saj mora zlato skozi ogenj, da postane močnejše in trpežnejše, takšna pa je tudi pot Junakov – otrok z rakom.

Na spodnji povezavi najdete veliko koristnih napotkov, kako predstaviti to tematiko, prav tako je na tej strani veliko zanimivih video zgodb, dejstev in zmot, ki so povezane s to boleznijo.

Vabljeni, da si pogledate to stran. Tudi v šoli bomo o tem spregovorili.

Za vse starše in skrbnike

Spoštovani starši, skrbniki,

obveščam vas, da smo zamenjali termine govorilnih ur in roditeljskih sestankov za meseca februar in marec.

13. 2. 2024 ODPADEJO popoldanske govorilne ure.

Zato bodo v tem mesecu RODITELJSKI SESTANKI.

Pomembno se nam zdi, da čim prej slišite analizo dela v oddelku. Marsikaj lahko vaš otrok še izboljša v naslednjih mesecih.

Zato vas obveščam o terminih roditeljskih sestankov:

14. 2. 2024 ob 17. uri 4. in 8. razred

15. 2. 2024 ob 17. uri 2. in 3. razred

27. 2. 2024 ob 17. uri 1., 7. in 9. razred      ter ob 18. uri 5. in 6. razred

Vabilo z dnevnim redom vam bodo posredovali razredniki.

V mesecu marcu bodo popoldanske govorilne ure 12. 3. 2024.

Vabljeni.

Vpis v 1. razred

Bliža se februar in s tem vpis v 1. razred osnovne šole.
Vpis bo med 12. in 15. februarjem 2024.
Vpisovali bomo otroke, rojene od 1. 1. do 31. 12. 2018.

Kmalu boste izvedeli še več.